Kuva ei säilynyt arkistossa: vihtijarvi_kartta.png
Vihtijärven pelialue on Chairborne Oy:n hallinnoima alue. Chairborne koostuu kahdesta tiimistä Nolife:sta ja Kt-va:sta. Pelialueella on pelattu viikonloppupeleistä aina 700 pelaajan massatapahtumiin jo vuodesta 2003 asti. Pelialue koostuu useista eri kylistä, joista varmasti tunnetuin on Hanala.
Ajo-ohjeet
Pelialueen löytää yleisimmät navigaattorit osoittella: Vihti, Kytäjäntie 601
Helsingin suunnasta:
Nummelan suunnasta:
Tampereen suunnasta:
Kartta pelialueesta: http://www.chairborne.info/peli-info/Vihtijarvi_Pelialue_PFOR5_001.jpg
Ajo-ohjekartta: http://www.chairborne.info/peli-info/CDS2_ajo-ohje_iso.gif
Pelialueen kylät
Hanala
Kuva ei säilynyt arkistossa: Hanala Hanala, suurin kylä Vihtijärven pelialueella. Hanalassa tapahtuu ilmoittautuminen ja alkubriiffi. Hanalasta tavoitat aina pelinjohdon. Hanala koostuu n. 15 talosta, ja erilaisista torneista ja suojista.
Kuva ei säilynyt arkistossa: Hanala2 Kuva ei säilynyt arkistossa: Hanala3 Kuva ei säilynyt arkistossa: Hanala4 Kuva ei säilynyt arkistossa: Hanala5
Korkkila
Kuva ei säilynyt arkistossa: Korkkila6
Korkkila on Vihtijärven pelialueen toiseksi suurin kylä. Korkkilassa sijaitsee mm. kaupungintalo ja "baari". Korkkilaan on matkaa Hanalasta n. 0,6km
Kuva ei säilynyt arkistossa: Korkkila2 Kuva ei säilynyt arkistossa: Korkkila3 Kuva ei säilynyt arkistossa: Korkkila4 Kuva ei säilynyt arkistossa: Korkkila5
Pfor-hq
Pfor-hq on pieni raja-asema SSG:n ja SD:n rajojen välillä. PFOR-HQ koostuu ns. parkkipaikasta tornista. Pfor-hq on palkkasotilaat-osapuolen tukikohta.
Kuva ei säilynyt arkistossa: pfor4.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: pfor1.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: pfor2.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: pfor3.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: pfor5.jpg
NeoTuoppia
[tiedot lisätään keväällä, kun päästään kuvailemaan/kunnostamaan em. aluetta]
Ex-tuoppia
Kuva ei säilynyt arkistossa: ex-tuoppila1
Ex-tuoppia on aivan Korkkilan läheisyydessä. Ex-tuoppiassa on useita rakenteita. Tulevassa tapahtumassa sen kuntoa/käyttöä pyritään nostamaan.
Cqb-alue
Kuva ei säilynyt arkistossa: cqb7 Vihtijärven uusin tulokas, CQB-alue, koostuu useista "taloista" ja suojista. CQB-alue sijaitsee aivan Korkkilan välittömässä läheisyydessä.
Kuva ei säilynyt arkistossa: cqb1 Kuva ei säilynyt arkistossa: cqb2 Kuva ei säilynyt arkistossa: cqb3 Kuva ei säilynyt arkistossa: cqb4 Kuva ei säilynyt arkistossa: cqb5 Kuva ei säilynyt arkistossa: cqb6
Nallestania
Nallestania on Vihtijärven pelialueen syrjäisin kylä nähden Hanalaan. Nallestania on kukkula, joka koostuu useista hiekkasäkki-suojista ja muutamasta hökkelistä. YouTube-kuvaa nallestanian valtauksesta.
Kuva ei säilynyt arkistossa: nalle1.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: nalle3.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: nalle2.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: nalle4.jpg Kuva ei säilynyt arkistossa: nalle5.jpg
